Księżycowy kalendarz siewu ogrodnika i ogrodnika, tabela prac na październik 2020 r

Działania agrotechniczne lepiej wykonywać mając na uwadze księżycowy kalendarz siewu profesjonalnego ogrodnika i ogrodnika na październik 2020 r. Z jego pomocą będzie można uniknąć wielu błędów podczas ważnych prac rolniczych. Znając korzystne daty miesiąca, możesz poprawnie obliczyć preferowane liczby do sadzenia, a później możesz zebrać doskonałe zbiory.

Fazy ​​księżyca w październiku 2020

Księżyc, będący ziemskim satelitą, wpływa na ruch soku wewnątrz roślin. Stan i rozwój wielu upraw ogrodniczych i ogrodniczych zależy od ich położenia względem Ziemi.

Fazy ​​księżycowe października:

  • Rośnie (1 ... 13);
  • Pełnia księżyca (14);
  • Malejąco (15 ... 27);
  • Księżyc w nowiu (28).

Jak znaki zodiaku wpływają na rośliny

W październiku miesiąc zatrzymuje się na każdym z 12 znaków zodiaku. Położenie tego satelity względem innych planet i względem Ziemi wpływa na roślinność. Stan roślin i wskaźniki przyszłych zbiorów zależą od położenia księżyca.

Kiedy Miesiąc jest w okresie płodności, zaleca się sadzenie upraw w takich terminach. Istnieją oznaki, które mają negatywny wpływ na różne rośliny. Płodne to: Rak, Ryby, Skorpion, Byk, Waga, Koziorożec. Względnie produktywni: Panna, Strzelec, Bliźnięta. Jałowe: Baran, Lew, Wodnik.

Jakie czynności rolnicze można wykonywać w październiku:

  • zbieranie owoców: Skorpion (1.2), Strzelec (3.4), Koziorożec (5.6), Ryby (10.11), Strzelec (30.31).
  • zbiór roślin okopowych, sadzenie sadzonek drzew: Byk (15,16), Bliźnięta (17.18.19), Rak (20,21), Panna (24,25), Waga (26,27).

kalendarz październikowy

Korzystne dni kalendarzowe na udane sadzenie

Tabela prac rolniczych na październik:

Liczby miesiącaRodzaje pracy
1…6zimowy siew pietruszki, kopru, różnych sałatek, szczawiu, rukoli
7…9zbieranie liści, sprzątanie terenu
10…11zimowy siew zieleni
13 ... 15 dni pełni księżycaczyszczenie sanitarne
16…21zimowe sadzenie cebuli, czosnku, marchwi, rzodkiewki, buraków; sadzenie sadzonek, przesadzanie krzewów, sadzenie bulwiastych kwiatów
22…23nawożenie, wilgoć
24…26zimowe sadzenie bulwiastych kwiatów i warzyw korzeniowych
27 ... 29 dni nowiuśrodki sanitarne, przycinanie
30…31zimowy siew kopru, pietruszki i sałatek

pomyślne dni

Jakie rośliny zaleca się sadzić podczas ubywającego księżyca

Wykonują podzimny sadzenie cebuli, czosnku, marchwi, rzodkiewki, buraków. Od 15 do 27 sadzi się cebulki tulipanów, jarząbka, żonkile, lilie. W drugiej dekadzie października sadzimy drzewa i młode krzewy.

Jakie rośliny sadzić na Rosnącym Księżycu

Od 1 do 13 roku zasiewają nasiona pietruszki, sałaty, szpinaku. Te uprawy pojawią się dopiero w przyszłym sezonie. Pierwsze zielenie pojawią się wczesną wiosną.

Niewłaściwy czas na wejście na pokład

W dni pełni księżyca (13 ... 15) i nowiu (27 ... 29) starają się nic nie robić na boisku. Niepożądane jest angażowanie się w prace rolne, gdy miesiąc jest w Wodniku (7 ... 9), Baranie (12 ... 14), Lwie (22-23).

lądowanie w ziemi

Kalendarz pielęgnacji roślin na październik 2020 r

W październiku działalność rolnicza jest prowadzona w zależności od położenia księżyca. Jesienią wykopują glebę, usuwają chwasty, stosują nawozy i przeprowadzają sanityzację gleby. W październiku pielęgnuje się drzewa i krzewy, izoluje się wieloletnie kwiaty, które pozostają w ziemi na zimę. To prawda, że ​​część naziemna musi zostać odcięta.

Z kwietnika najlepiej usunąć zwiędłe roczne kwiaty.

Niekorzystne dni

Podczas nowiu (27 ... 29) i pełni księżyca (13 ... 15) lepiej jest zbierać śmieci, niszczyć chwasty, szkodniki owadzie. W takie dni zaleca się wykopanie gleby, zebranie opadłych liści i gałązek.

Odpowiednie dni na ogrodnictwo i ogrodnictwo

W pierwszych dziesięciu dniach października zajmują się podzimnym sadzeniem zieleni, kompostowaniem. Od 15-tego sadzi się bulwy.

Pod koniec października przeprowadzają ładowanie wilgocią, karmienie bylin, przycinanie gałęzi.

jesienne lądowanie

Kiedy sadzić i przesadzać rośliny ogrodowe i doniczkowe w październiku 2020 r

Od 1 do 14 zbiera się późne owoce i warzywa, owocujące w częściach nadziemnych. Od 15 do 27 lat wykopują wszystkie korzenie w ziemi, przeszczepiają roczne kwiaty z klombów do doniczek wewnętrznych.

Oprócz zbioru w październiku zimą sadzi się rzodkiewki, buraki, cebulę, czosnek i marchewkę. Uprawy te są sadzone w fazie schyłkowej, czyli od 15 do 27. Temperatura gleby powinna wynosić + 2 ... + 5 stopni Celsjusza (nie więcej).

otrzymane sadzonki

W tym samym okresie w regionach o ciepłej, długiej jesieni (o temperaturze gleby +10 stopni) sadzi się sadzonki. Przed nadejściem chłodów młode drzewa powinny zakorzenić się w nowym miejscu i mieć czas na dostosowanie się do nowych warunków. Od 15 do 27 października można rozpocząć rozmnażanie kwiatów i krzewów, dzieląc krzew lub kłącze.

W drugiej połowie października w ziemi zakopywane są bulwy tulipanów, jarząbki, hiacynty, żonkile, lilie i krokusy. Późne sadzenie przeprowadza się tylko w tych regionach, w których w momencie sadzenia temperatura gleby wynosi 10 stopni Celsjusza, a przed rozpoczęciem mrozu co najmniej 20 dni.

prace w ogrodzie

Późną jesienią lepiej nie siać nasion roślin domowych. Zaleca się odłożyć to wydarzenie do wiosny. Ale od 15 do 27 października możesz rozpocząć przesadzanie kwiatów w pomieszczeniach. Rośliny są zwykle przesadzane do dużych pojemników lub doniczek, jeśli są zarośnięte i mają mało miejsca w starej doniczce.

Nie ma recenzji, zostaw ją jako pierwszy
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia