Księżycowy kalendarz sadzenia ogrodnika na lipiec 2020 r

Księżycowy kalendarz siewu dla ogrodników na lipiec 2020 r. To podręcznik, bez którego lepiej nie rozpoczynać żadnych prac w ogrodzie. Jeśli robisz to, co kochasz, sprawdzając dni kalendarzowe, możesz osiągnąć pożądany rezultat przy minimalnym wysiłku. Nie można zignorować położenia Księżyca względem Ziemi i innych planet, ponieważ jego wpływ na roślinność jest bardzo duży.

Wpływ fazy księżyca na sadzenie

Od wielu stuleci ogrodnicy sprawdzają kalendarz księżycowy. Rzeczywiście, Księżyc ma silny wpływ na rozwój roślin. W zależności od fazy księżyca, płyn i energia poruszają się w górę lub w dół. Oznacza to, że lądowa część roślin i ich korzenie rozwijają się lepiej tylko w określone dni miesiąca.

Jeśli wykonujesz prace nad kalendarzem księżycowym, możesz znacznie zwiększyć plony.

Każdy nowy miesiąc zaczyna się nowiu. Potem nadchodzi Przybywający Księżyc. Soki i energia pędem w górę. W tym okresie lądowa część roślin rozwija się lepiej. Trwa to do połowy miesiąca. Potem przychodzi pełnia księżyca, po której następuje faza zanikania. W tym okresie, wręcz przeciwnie, soki roślinne spływają do korzeni. W okresie słabnącego księżyca rośliny okopowe otrzymują maksymalną energię i składniki odżywcze.

Fazy ​​księżyca w lipcu 2020 r

W lipcu, jak w każdym innym miesiącu, Księżyc przechodzi przez 4 fazy. Każdy z nich wpływa na rośliny i kolejność prac ogrodniczych.

Nów

Miesiąc zaczyna się od nowiu. Ten dzień przypada na 2 lipca. Wcześniej faza opadania trwała prawie 2 tygodnie. Korzenie roślin zawierają maksimum energii i składników odżywczych. Każda praca w tym dniu jest niepożądana, z wyjątkiem czyszczenia chwastów. Nów trwa trzy dni, to znaczy należy wziąć pod uwagę 1 dzień przed 2 lipca i 1 dzień po tej dacie.

kalendarz siewu

Pełnia księżyca

Pełnia księżyca przypada w połowie miesiąca. Najlepiej nie sadzić, sadzić, przycinać lub szczypać roślin w tym dniu. Data pełni księżyca to 17 lipca (plus dni przed i dni po). Ale tego dnia możesz usunąć chwasty i chwasty z łóżek.

Waxing Crescent

Bezpośrednio po nowiu rozpoczyna się przyśpieszająca faza księżyca (od 3-4 do 15-16 lipca). Trwa prawie 2 tygodnie, czyli do równika miesiąca. W tym okresie możesz wykonywać dowolną pracę z naziemnymi częściami roślin, w tym zbierać (jagody, warzywa, owoce). Zwykle w lipcu nic nie jest siane ani sadzone. W tej chwili zbierają. Jeśli chcesz, możesz ponownie zasadzić zielenie, sałatę, czyli te rośliny, które rozwiną się nad ziemią.

kalendarz księżycowy

Malejąco

Po pełni księżyca rozpoczyna się okres zanikania księżyca (od 18-19 do 31 dni). Płyn i energia pędzą do korzeni. Ta faza trwa 2 tygodnie - do końca lipca. W tym czasie można sadzić lub zbierać rośliny okopowe, odcinać gałęzie, szczypać, szczypać zmielone części roślin. Zbiór owoców i jagód znajdujących się nad powierzchnią gleby najlepiej zbierać podczas przybywającego księżyca.

znaki zodiaku

Oprócz Księżyca znaki zodiaku wpływają na rozwój roślin i częstotliwość prac w ogrodzie lub ogrodzie warzywnym. Każda uprawa ogrodnicza lub ogrodnicza ma cztery podstawowe elementy: korzeń, liść, kwiat, owoc. W każdej z tych części rządzi określony znak zodiaku.

Charakterystyka planet w stosunku do roślin:

 1. Wodnik (18,19) to jałowy znak.
 2. Lew (4,5), Baran (23,24) to znaki niepłodności.
 3. Panna (6,7), Bliźnięta (1, 27,28,29), Strzelec (13, 14) są bezpłodne.
 4. Waga (8,9,10), Koziorożec (15,16) - płodne.
 5. Skorpion (11,12), Rak (3, 30,31), Ryby (20,21,22), Byk (25,26) to najbardziej płodne znaki.

Korzystne działanie znaków zodiaku na części roślin:

 • u nasady - Byk, Panna, Koziorożec;
 • na liściach - Ryby, Rak, Skorpion;
 • dla owoców - Baran, Lew, Strzelec;
 • na kwiatach - Waga, Bliźnięta, Wodnik.

kalendarz siewu

Co sadzić w lipcu zgodnie z kalendarzem księżycowym?

Lipiec to środek lata. W tym miesiącu rzadko przeprowadza się sadzenie lub siew. To czas na zbiory, zbiory i konserwację na zimę. W szczycie lata gleba jest poluzowana, aby poprawić napowietrzenie, chwasty są usuwane, szczypta roślin są szczypane, pędy są uszczypane, roślinność jest podlewana podczas suszy.

Warzywa, zioła i zioła

W pierwszych 2 tygodniach lipca na Rosnącym Księżycu można sadzić rośliny, które zaowocują w części naziemnej. Za szczególnie korzystne uważane są następujące terminy: 11.12. W fazie wzrostu można sadzić warzywa, pomidory, paprykę, ogórki, kapustę, sałatę, truskawki, kwiaty (z wyjątkiem cebul).

sadzenie w fazie wzrostu

Po osiągnięciu równika możesz rozpocząć sadzenie roślin okopowych w fazie zabijania. Najbardziej płodne daty: 20,21,22, 25,26 Od drugiej połowy lipca można sadzić cebulę, czosnek, rzodkiewkę, ziemniaki, marchewkę, cebulowe kwiaty.

Ogród owocowy

W lipcu w ogrodzie rozpoczyna się zbiór czereśni i czereśni. Lepiej jest wykonywać tę pracę w pierwszej dekadzie miesiąca. Po 17. można przycinać gałęzie. Wskazane jest sadzenie sadzonek w fazie wzrostu, czyli w pierwszych 2 tygodniach lipca.

Krzewy, drzewa i klomby

Latem niepożądane jest cięcie gałęzi, ponieważ wypłynie z nich sok. Zwykle zabieg przeprowadza się wczesną wiosną - przed pęknięciem pąków lub późną jesienią - po opadnięciu liści. Krzewy i drzewa lepiej sadzić jesienią, ale można też latem, w pierwszej dekadzie lipca. Od 4 do 15, najlepszy czas na sadzenie kwiatów.

czas sadzenia

Na Ubywającym Księżycu, czyli po 17., można podlewać rośliny, spulchniać glebę i usuwać chwasty.

Trawnik i architektura krajobrazu

Lepiej jest siać trawę i sadzić ogrodnictwo od 4 do 15. Musisz kosić trawę od 18 do końca miesiąca. Podlewaj rośliny w razie potrzeby, ale najlepiej, aby korzenie wchłonęły płyn podczas fazy opadania.

Jakie prace należy wykonać w ogrodzie i ogrodzie zgodnie z kalendarzem księżycowym

Lipiec to szczyt lata. W tym okresie rośliny są rzadko sadzone i sadzone. Ale zaczynają zbierać. Warzywa, jagody i owoce najlepiej zbierać na Rosnącym Księżycu, gdy zawierają maksymalnie przydatne substancje.

żniwny

Rośliny okopowe można zbierać w fazie opadania. Zgodnie z kalendarzem księżycowym w tym okresie lepiej karmić rośliny. Korzenie przyswajają maksymalnie użyteczne substancje, które trafiają do nich nie tylko z gleby, ale także z naziemnych części rośliny.

Odpowiednie podlewanie wspomaga fotosyntezę. W upale można nawadniać roślinność, jednak lepiej robić to wieczorem lub wcześnie rano. W fazie ubytku musisz poluzować glebę, usunąć chwasty. Możesz szczypać rośliny, szczypać szczyty.

Kalendarz księżycowy dla ogrodnika na lipiec 2020 r

Zgodnie z kalendarzem księżycowym, w lipcu codziennie można coś zrobić w ogrodzie lub w warzywniaku. Od pierwszych dni miesiąca do połowy można zbierać pomidory, ogórki, wiśnie, wiśnie.

Od 17 lipca można wykopać wczesne ziemniaki, wyciągnąć z ziemi dojrzałą marchewkę lub buraki.

Lepiej jest usuwać chwasty z ogrodu, gdy tylko się pojawią, aby nie pobierały składników odżywczych z uprawianych roślin. To prawda, że ​​w lipcu jest kilka dni, w których wskazane jest nic nie robić.

prace ogrodowe

Pomyślne dni

Umiarkowanie płodne dni na Rosnącym Księżycu: 8.9.10. Najlepiej: 11.12 Dozwolone jest sadzenie roślin owocowych i kwiatów nad ziemią: od 4 do 15.

Średnia liczba dni płodności na Ubywającym Księżycu: 27, 28, 29. Najlepsza: 20, 21,22. Możesz sadzić rośliny okopowe: od 19 do 31.

Niekorzystne dni

W takim okresie lepiej nie rozpoczynać żadnych prac w ogrodzie czy w ogrodzie. Najbardziej niekorzystne dni: 2 i 17 (plus dzień przed i dzień po tych datach). Niepłodne: 18,19.

dni sprzyjające i niekorzystne

Znaki ogrodnika w lipcu

Lepsze zrozumienie natury pomoże znakom, które ludzie obserwowali i zauważali przez lata, przekonani o swojej prawdziwości i przekazali swoją wiedzę potomkom.

Znaki na lipiec:

 1. Jeśli pająk tka sieć, wyschnie.
 2. Jeśli żaby rechoczą, będzie padać.
 3. Komary latają rojami - na dobrą pogodę.
 4. 6 lipca - zwyczaj zbierania ziół leczniczych.
 5. Silna rosa na Iwanie Kupale (7 lipca) - do zbioru ogórków.
 6. Rain on Samson (10. miejsce) - do długotrwałych opadów aż do jesieni.
 7. Jeśli rano nie będzie rosy, wkrótce nadejdą deszcze.
 8. Przybył Omelyan (31 miejsce), znalazł grzyby, jagody, kazał zebrać.

Nie ma recenzji, zostaw ją jako pierwszy
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia