Korzystne i niekorzystne dni w kwietniu do sadzenia zgodnie z kalendarzem księżycowym 2020

Wielu hodowców warzyw i ogrodników korzysta z kalendarza księżycowego ogrodnika na kwiecień 2020 r. Pomaga ludziom określić optymalny czas sadzenia wielu warzyw i owoców, a także wybrać dzień na podlewanie i karmienie już posadzonych roślin.

Wpływ fazy księżyca na sadzenie

Niektórzy twierdzą, że fazy księżycowe w żaden sposób nie wpływają na sadzenie, ale tak nie jest. W kwietniu tego roku wpływają nie tylko na nadziemną część sadzonek, ale także na ich system korzeniowy. Sadzenie nasion w konkretny dzień księżycowy może poprawić owocowanie sadzonek, a także czasami przyspieszyć ich rozwój.

W latach dwudziestych kwietnia należy zrezygnować z sadzenia, spulchniania gleby i pielenia, ponieważ wpływa to negatywnie na zdrowie sadzonek. W tym okresie rośliny są podatne na zakażenie chorobami prowadzącymi do rozwoju zgnilizny kłącza. Dlatego, aby zebrać dużo dojrzałych owoców, należy wcześniej zapoznać się z księżycowym kalendarzem siewu, który wskazuje wszystkie korzystne i niekorzystne daty.

Faza księżyca w kwietniu 2020 r

Nie jest tajemnicą, że fazy księżyca mogą negatywnie lub pozytywnie wpłynąć na rozwój i wzrost większości roślin. Aby właściwie wykorzystać ich wpływ, musisz zapoznać się z fazami księżyca w kwietniu tego roku. Istnieją cztery fazy:

 • Nów. Najbardziej nieodpowiedni czas na sadzenie warzyw. Wszystkie sadzonki sadzone podczas nowiu nie zakorzeniają się dobrze na miejscu i rosną powoli. Nów trwa tylko trzy dni i zaczyna się 5.
 • Waxing Crescent. Konieczne jest wykonywanie prac ogrodowych podczas wschodzącego księżyca. W tym czasie wszystkie kwiaty, zioła, warzywa i owoce pochłaniają energię księżycową, co przyczynia się do ich dalszego rozwoju. Faza ta rozpoczyna się 8 kwietnia i trwa do 18 kwietnia.
 • Pełnia księżyca. Okres pełni księżyca jest również uważany za niekorzystny czas do sadzenia nasion lub ponownego sadzenia kiełkujących sadzonek. Podczas pełni księżyca możesz tylko karmić, pielić i opryskiwać rośliny. Pełnia księżyca zaczyna się 19 kwietnia i trwa jeden dzień.
 • Ubywający księżyc. W takie dni zaleca się uprawę roślin okopowych i bulwiastych sadzonek, ponieważ z powodu ubywającego księżyca cała energia zostanie skierowana w dół. Faza zaczyna się 20 i kończy dziesięć dni później.

kalendarz księżycowy

Znalezienie zodiaku księżyca w kwietniu 2020 r

Aby określić korzystne i niekorzystne dni do sadzenia roślin warzywnych, będziesz musiał poradzić sobie z zodiakalną pozycją księżyca.

Korzystne dni lądowania

Istnieje kilka znaków zodiaku, które przyczyniają się do rozwoju i produktywności sadzonych roślin. Płodne znaki zodiaku, w których może znajdować się księżyc, obejmują:

 • Cielę. Płodny kobiecy znak, który aktywuje się 7 i 8 dnia.
 • Rak. Uważany jest za najbardziej płodny znak, ważny od 11 do 12 kwietnia.
 • Skorpion. Księżyc w Skorpionie sprzyja wzrostowi wielu warzyw. Znajdowanie zodiaku rozpoczyna się 20-go i kończy następnego dnia.
 • Koziorożec. Ziemski znak kobiecy, w którym faza księżyca wchodzi od 24 do 26.

kalendarz księżycowy

Niekorzystne dni

Jałowe znaki obejmują:

 • Baran. Kiedy Księżyc jest w Baranie, nie można sadzić drzew, warzyw i owoców. Dlatego przeciwwskazane jest sadzenie 4 i 6 kwietnia.
 • Bliźnięta. Powietrzny znak męski, który ma miejsce 9 i 10.
 • Panna. Obecność zodiaku w Pannie zaczyna się 16-go i kończy za dzień.

Co sadzić w kwietniu zgodnie z kalendarzem księżycowym?

Wiele osób interesuje się tym, co sadzić w kwietniu zgodnie z księżycowym kalendarzem siewu. Istnieje kilka upraw, które doświadczeni ogrodnicy radzą sadzić w połowie wiosny. Obejmują one:

 1. Rośliny strączkowe. W kwietniu ogrodnicy mogą bezpiecznie sadzić fasolę z groszkiem. Właściciele szklarni i struktury szklarni mogą sadzić fasolę. Na zewnątrz lepiej posadzić trochę później, w połowie maja.
 2. Brukselki. Roślina ta ma długi okres wegetacji i dlatego sadzi się ją nie później niż 8-10 dni.
 3. Biała kapusta. Do sadzenia wczesną wiosną stosuje się wczesne odmiany kapusty białej.
 4. Ziemniaki. Wielu ogrodników w pierwszej połowie kwietnia sadzi ziemniaki w ogrodzie. Wcześniej cały materiał do sadzenia jest podgrzewany i traktowany stymulantami.

kalendarz księżycowy

Sezonowe prace kwietniowe w ogrodzie i ogrodzie

Najczęściej prace w ogrodzie i ogrodzie rozpoczynają się w kwietniu, gdyż w tym miesiącu kończą się zimowe przymrozki i można przystąpić do sadzenia roślin.

Po pierwsze, ogród warzywny i ogród są oczyszczane z pozostałości roślinnych lub chwastów, które mogły pozostać na miejscu z ostatniego sezonu.

Muszą zostać spalone, ponieważ mogą zawierać czynniki wywołujące choroby grzybowe. Następnie glebę należy nawozić i nasycić substancjami odżywczymi. Do karmienia stosuje się materię organiczną i nawozy mineralne, które zawierają azot, fosfor, wapń, magnez i potas.

Do drzew i krzewów

Niektórzy ludzie zajmują się sadzeniem krzewów i drzew w kwietniu. Zaleca się zapoznanie się z prawidłowym sadzeniem takich roślin.

kalendarz księżycowy

Lądowanie

Krzewy i drzewa sadzimy w dogodnych terminach w kwietniu. Jednocześnie używają mocnych sadzonek, które mają uformowany system korzeniowy. Najpierw na miejscu wykonuje się mały rów, w którym sadzonki są umieszczane w pozycji pionowej. Następnie są posypywane ziemią i ubijane. Aby rośliny zaczęły szybciej rosnąć, są natychmiast podlewane podgrzaną wodą.

Przycinanie

Przycinaniem drzew i krzewów zajmują się w drugiej połowie kwietnia, kiedy powietrze ogrzewa się do 8-10 stopni Celsjusza. Eksperci zalecają przycinanie martwych lub połamanych gałązek, które nigdy nie przyniosą owoców. Musisz także pozbyć się gałęzi dotkniętych chorobami. Do przycinania użyj zwykłego sekatora lub piły ogrodowej.

kalendarz księżycowy

Zaszczepić

Szczepienie należy przeprowadzić latem, w pierwszej połowie czerwca. W tym celu bulion ze zrazem zwilża się w stymulatorze. Po połączeniu z kolbą przeszczep owija się folią spożywczą lub taśmą izolacyjną. Jest usuwany z rośliny po półtora miesiąca.

Zwalczanie chorób i szkodników

Nie jest tajemnicą, że wiele uprawianych roślin może zachorować na niebezpieczne dolegliwości. Zaleca się zapoznanie się z funkcjami zwalczania szkodników i chorób na różnych etapach uprawy.

pielęgnacja sadzonek

Pielęgnacja sadzonek

Aby zapobiec zakażeniu młodych sadzonek patologiami wirusowymi lub grzybiczymi, konieczne jest okresowe spryskiwanie ich preparatami biologicznymi.

Sadzonki powinny być również dobrze oświetlone i regularnie podlewane podgrzaną wodą.

Uprawa sadzonek

W procesie uprawy sadzonek musisz upewnić się, że zawsze otrzyma odpowiednią ilość nawozu. 2-3 razy w tygodniu doniczki karmione są związkami organicznymi i mineralnymi. Jeśli tak się nie stanie, sadzonki osłabną i będą częściej bolały.

kalendarz księżycowy

Sadzenie warzyw w ziemi

Przed przesadzeniem sadzonek na stałe miejsce uprawy wszystkie rabaty spryskuje się środkami grzybobójczymi i podlewa przegotowaną wodą, która niszczy patogeny chorób grzybiczych.

Gleba i nawozy

Aby sadzone rośliny nie umarły z powodu ataków owadów lub chorób, konieczne jest okresowe nawożenie terenu. Odporność sadzonek można poprawić, karmiąc je magnezem, azotem, wapniem i fosforem.

sadzenie drzewa

Kalendarz kwiaciarni na kwiecień

Większość hodowców rozpoczyna ogrodnictwo w kwietniu.

Wysiew i sadzenie kwiatów w kwietniu

W pierwszych dniach miesiąca możesz zacząć sadzić kwiaty. Wcześniej przygotowuje się ogród kwiatowy i oczyszcza go z brudu i chwastów. Następnie wykopuje się glebę w kwietniku i dodaje nawozy, które normalizują jej poziom kwasowości.

Rozmnażanie kwiatów w kwietniu

W drugim miesiącu wiosny możesz wyhodować następujące kwiaty:

 • koniec miesiąca uważany jest za sprzyjający okres rozmnażania pędów floksów;
 • pierwsza połowa kwietnia nadaje się do dzielenia i sadzenia krzewów łubinu;
 • dwudziestego zbiera się i sadzi sadzonki petunii.

kalendarz księżycowy

Znaki ogrodnika i ogrodnika na kwiecień 2020 r

Istnieje kilka znaków, które są popularne wśród ogrodników:

 • ciepłe deszcze pod koniec miesiąca wskazują na dobre zbiory;
 • zimny wiatr na Eutychii - na słabe owocowanie jare;
 • pochmurny kwiecień - na deszczowe lato.

Wniosek

Osoby planujące sadzenie roślin w kwietniu powinny zapoznać się z kalendarzem księżycowym na ten miesiąc. Dzięki niemu poznasz najlepsze dni do pracy w ogrodzie i ogrodzie.

Nie ma recenzji, zostaw ją jako pierwszy
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia