Księżycowy kalendarz sadzenia ogrodnika na czerwiec 2020 r

Przestrzeganie zaleceń księżycowego kalendarza siewu na czerwiec 2020 r. Pomaga osiągnąć doskonałe wyniki w uprawie roślin. Podczas wykonywania prac ogrodniczych i ogrodniczych, biorąc pod uwagę fazę księżyca, można uzyskać silniejsze i bardziej opłacalne plony. Dzięki temu znacząco rosną parametry plonów, plony są mniej chore i praktycznie nie są narażone na ataki szkodników.

Wartość kalendarza księżycowego dla letnich mieszkańców

Fazy ​​księżyca wpływają na system korzeniowy i naziemną część roślin. Sadzenie w określone dni cyklu księżycowego pomaga podnieść parametry kiełkowania, przyspieszyć procesy wzrostu i poprawić rozwój owoców.

Są jednak dni, w których lepiej powstrzymać się od sadzenia, podlewania lub poluzowywania. Naruszenie tego zalecenia powoduje uszkodzenie upraw, spowalnia ich rozwój lub prowokuje procesy gnicia w systemie korzeniowym.

Aby uzyskać dobre zbiory w 2020 roku, należy skupić się na księżycowym kalendarzu siewu. Szczególnie ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego zalecenia podczas sadzenia bylin i sadzonek.

Najlepiej jest wykonywać taką pracę przy rosnącym księżycu. Wskazane jest wykonanie ich przed pełnią księżyca. Wraz z nadejściem księżyca w nowiu takie działania będą musiały zostać porzucone.

Rośliny zasadzone przed pełnią księżyca dobrze rosną.

roślina w pojemniku

Wpływ fazy księżyca na sadzenie

Istnieje kilka faz księżyca, od których zależą daty lądowania:

 1. Księżyc w nowiu to najbardziej niekorzystny moment dla ogrodnictwa i ogrodnictwa. W tym miejscu zabronione jest sadzenie lub przeszczepianie roślin. Zły okres trwa tylko 3 dni.
 2. Rosnący księżyc - zwiększa się samoczynnie i kieruje energię w górę. To idealny czas na pracę z uprawami znajdującymi się nad ziemią. Należą do nich warzywa i owoce. Ta kategoria obejmuje również kwiaty i zieleń. Rośliny można sadzić, szczepić i wykonywać inne prace.
 3. Pełnia księżyca - w tej chwili nie wolno sadzić warzyw, drzew, krzewów. Ta chwila trwa tylko 1 dzień. W takim przypadku dozwolone jest odchwaszczanie łóżek, stosowanie nawozów i przeprowadzanie zabiegów przed szkodliwymi owadami.
 4. Ubywający Księżyc - energia spływa w dół. Dlatego zaleca się pielęgnację roślin cebulowych i okopowych.

sadzenie rośliny

Fazy ​​księżyca w czerwcu

Jest kilka faz księżyca. W 2020 roku rozpoczynają się w następujących terminach:

 1. Księżyc w nowiu - 3.06.
 2. I kwartał - 10.06.
 3. Pełnia - 17.06.2019
 4. Trzeci kwartał - 25.06.

faza Księżyca

Księżyc w znakach zodiaku w czerwcu

Podczas sadzenia możesz kierować się tym, jaki znak zodiaku ma w tej chwili księżyc:

 1. Byk - od 31 maja do 2.06. 1.06 można sadzić sałatę głowiastą i rzodkiewkę. Dozwolone jest wykopywanie wczesnych ziemniaków i roślin cebulowych. 2.06 nie zaleca się pracy z roślinami.
 2. Bliźnięta - 2-4 czerwca. W tym czasie nadchodzi księżyc w nowiu. Dlatego praca z roślinami nie jest zalecana.
 3. Rak - 4-6 czerwca. 4.06 praca w ogrodzie jest zabroniona. 5-6.06 można sadzić dynie, wszystkie rodzaje kapusty, fasolę, groszek, zieleninę. Dozwolone jest również sadzenie zielonych nawozów, stosowanie nawozów mineralnych, pielęgnacja roślin.
 4. Lew - 6-9 czerwca. W tym okresie możesz zbierać nasiona, zbierać siano, dbać o uprawy.
 5. Panna - 9-11 czerwca 9.06 można przesadzać wąsy truskawkowe, ścinać rośliny, przenosić byliny w nowe miejsce. Dopuszczalne jest również cięcie formacyjne upraw ozdobnych. 10 czerwca księżyc przechodzi w drugi kwartał, dlatego sadzenie jest zabronione.
 6. Waga - 11-13 czerwca. W tym czasie możesz sadzić fasolę, rośliny strączkowe, ogórki. Sadzą również syderaty, ścinają rośliny, wykonują cięcie formacyjne i pielęgnują plony.
 7. Skorpion - 13-15 czerwca. W tym okresie dozwolone jest przeszczepianie ogórków i cukinii. Możesz także sadzić szczaw, fasolę, kapustę, zielenie, zielony nawóz. Dozwolone jest podlewanie roślin, stosowanie nawozów mineralnych, mulczowanie gleby.
 8. Strzelec - 15-17 czerwca. Pełnię księżyca obserwuje się w dniach 16-17, dlatego nie przeprowadza się sadzenia. 15 czerwca można sadzić cebulę, czerwoną kapustę, zbierać nasiona.
 9. Koziorożec - 17-20 czerwca. W tym okresie jest pełnia księżyca, dlatego nie zaleca się sadzenia roślin. 19.06 można sadzić rutabagi i rzodkiewki, wykopywać rośliny cebulowe, podlewać rośliny i stosować nawozy organiczne.
 10. Wodnik - 20-22 czerwca. W tym czasie można zadbać o ogród, przeprowadzić leczenie chorób i owadów, wyciąć krzewy ozdobne.
 11. Ryby - 22-25 czerwca. W tym czasie zaleca się układanie kompostu, podlewanie roślin oraz nawozy organiczne.
 12. Baran - 25-27 czerwca. 06.25 Księżyc wchodzi w czwartą kwartał. W tej chwili nie należy wykonywać prac sadzenia. W dniach 26-27 można wykopać wczesne ziemniaki, opryskiwać rośliny, zbierać siano.
 13. Byk - 27-30 czerwca. W tym czasie wczesne ziemniaki i rośliny cebulowe należy wykopać po kwitnieniu. Zadbaj też o ogród - podlewanie, stosowanie nawozów organicznych, usuwanie chwastów.

księżyc w znakach

Kalendarz księżycowy ogrodnika na czerwiec 2020 r

W 2020 roku jest wiele dobrych i złych dni na ogrodnictwo.

Pomyślne dni czerwca

Aby wybrać najlepsze dni do pielęgnacji upraw, powinieneś przeczytać zalecenia kalendarza księżycowego.

Do siewu i sadzenia kwiatów i roślin domowych

Prace sadzenia można prowadzić w takie dni czerwca:

 • roczne nasiona kwiatów sadzi się 10-17;
 • nasiona roślin dwuletnich i bylin sadzi się 10-17;
 • kwiaty w pomieszczeniach i uprawy szklarniowe sadzi się w wieku 10-17 lat;
 • rośliny cebulowe i bulwy sadzi się 1 i 24-29.

ogrodnicy w kraju

Do siewu i sadzenia warzyw

Sadząc warzywa, należy wybrać następujące czerwcowe terminy dla różnych upraw:

 • pomidory, pęcherzyca - 10-17;
 • melon, dynia, cukinia, ogórki, arbuz - 10-17;
 • pieprz, bakłażan - 10-17;
 • wszystkie rodzaje kapusty - 10-17;
 • zielenie - 1 i 24-29;
 • cebula - 1 i 24-29;
 • ziemniaki - 1 i 24-29.

Do sadzenia krzewów jagodowych

Uprawy jagodowe takie jak truskawki, maliny, truskawki, agrest, porzeczki sadzimy w dniach 10-17.06.

sadzenie sadzonki

Do sadzenia i pielęgnacji drzew i krzewów

Sadzenie i pielęgnacja drzew owocowych takich jak jabłoń, czereśnia, czereśnia, śliwka, gruszka kosztuje 10-17.06.

Zakazane dni sadzenia i wyjazdu w czerwcu 2020 r

W tym samym czasie są również nieudane dni na sadzenie:

 • 06 - księżyc w nowiu;
 • 06 - pełnia księżyca.

Cechy pracy rolniczej w różnych regionach

Kalendarz księżycowy jest wszechstronny.Nie zależy od lokalizacji witryny. Jednak początkujący ogrodnicy powinni dokładnie rozważyć wybór odmian roślin uprawnych. Należy to zrobić, biorąc pod uwagę charakterystykę klimatyczną regionu i niezbędne środki agrotechniczne.

Uprawy ciepłolubne należy sadzić w glebie w czasie, który pokrywa się z ich potrzebami. Nie zaleca się wcześniejszego sadzenia, pomimo zaleceń kalendarza księżycowego.

pracować na stronie

Ludowe znaki ogrodnika w czerwcu

Istnieje wiele znaków ludowych:

 1. Częste pioruny obiecują bogate zbiory.
 2. Jeśli jarzębina zakwita obficie na Elenie Lenoseyka, co przypada na 3.06, można spodziewać się dobrych zbiorów lnu. Jeśli w tym dniu będzie deszczowo, jesień będzie taka sama.
 3. Jeśli na jodłach jest dużo szyszek, należy spodziewać się obfitych zbiorów ogórków.
 4. Ciepłe noce obiecują obfitość owoców.
 5. Jeśli pada ciepło, należy spodziewać się dobrych zbiorów.

Zgodność z zaleceniami księżycowego kalendarza siewu pozwala na uprawę silnych i opłacalnych upraw oraz uzyskanie dobrych zbiorów. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę cechy samych roślin.

Nie ma recenzji, zostaw ją jako pierwszy
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia