Korzystne dni na sadzenie ogórków zgodnie z kalendarzem księżycowym w maju 2020 r

Mieszkańcy lata zazwyczaj określają najlepsze dni do sadzenia ogórków w ogrodzie dzięki korzystnemu położeniu księżyca. Trwało to od dawna. Ci, którzy wiedzą, jak ważne jest sadzenie, karmienie, trawienie, podlewanie zgodnie z kalendarzem księżycowym, robią to ściśle co roku. Niektórzy początkujący ogrodnicy nie przestrzegają zasad siewu ogórków. I często sieją nieprawidłowo.

Zależy nam, aby dowiedzieć się, jakie będą dni sprzyjające sadzeniu ogórków w 2020 roku. Aby to zrobić, warto przestudiować, jak księżyc wpływa na wzrost sadzonek, dlaczego nic nie można zrobić w ogrodzie podczas pełni księżyca, zaćmienia i nowiu. Ci, którzy przestrzegają prostych zasad sadzenia, zwykle mają obfite zbiory i smaczne owoce.

O kalendarzu księżycowym

Od czasów starożytnych ogrodnicy przyzwyczaili się do pracy na ziemi zgodnie z kalendarzem księżycowym. Uważa się, że to jego lokalizacja i aktywność wpływa na zbiory. Każdego roku sporządzany jest nowy kalendarz sadzenia i pielęgnacji upraw.

Jedna faza księżyca zastępuje inną, co ma duży wpływ na jajniki, dystrybucję składników odżywczych, kwitnienie i wzrost warzyw. Księżyc często wpływa na samopoczucie ludzi, a także wielu roślin. Jeśli sadzenie zostanie wykonane nieprawidłowo, najprawdopodobniej nie będzie możliwe osiągnięcie dobrych zbiorów, coś pójdzie nie tak.

W regionach północnych sadzonki sadzi się zwykle w maju w ogrodzie. Aby dowiedzieć się, ile ogórków musisz posadzić, aby dawały dobre smaczne owoce, musisz przestudiować cykle księżycowe.

Kiedy księżyc wschodzi, warto zadbać o dolną część łodygi, czyli o korzenie. Jeśli księżyc słabnie, to wręcz przeciwnie, karmienie odbywa się u góry. Można przeprowadzić opryskiwanie, podlewanie, karmienie. Nie możesz zrobić przeszczepu na słabnącym księżycu. Możesz obliczyć dni wymagające szczególnej opieki, jeśli kupisz kalendarz księżycowy. Opisuje szczegółowo, kiedy lepiej sadzić ogórki, o której godzinie je karmić i podlewać.

młode zielenie

Wpływ księżyca na sadzenie ogórków

Sadzenie ogórków zgodnie z kalendarzem księżycowym jest dość proste. Kalendarz kupowany jest na początku każdego roku. Księżyc wyraźnie wpływa na wiele procesów w rozwoju tych kapryśnych warzyw. Już w starożytności odnotowywano wpływ księżyca na wzrost roślin. Najważniejsze jest dokładne przestrzeganie podanego kalendarza. I w żadnym wypadku nie siej w dni pełni księżyca ani w dni bliskie.

ogórki i podlewanie

Fazy ​​księżyca mają silny wpływ na sadzenie ogórków w ziemi. Pierwsza i druga faza to pełnia i nowiu. Oto szczyt aktywnego wzrostu ogórków, rozwój systemu korzeniowego, łodygi. Potem następuje trzecia faza, w której korzeń rośnie aktywnie. A w czwartym - rozwój części zewnętrznej. Najlepiej sadzić sadzonki, gdy jedna faza księżyca płynnie przechodzi w drugą.

Jeśli spóźnisz się z sadzeniem ogórków, nie powinieneś spodziewać się obfitych zbiorów. Jeśli sadzenie jest zbyt wczesne, sadzonki będą bolały, liście szybko znikną. Musisz sadzić na czas i zgodnie z kalendarzem księżycowym.

cztery fazy

Kiedy siać ogórki w przyszłym roku

Korzystne dni do siewu ogórków należy badać zgodnie z kalendarzem faz księżycowych. To bardzo skuteczna technika. W końcu nawet jeśli zasiejesz najwyższej jakości i najdroższe nasiona elitarnych odmian w niewłaściwej fazie księżyca, nie powinieneś spodziewać się wysokiej jakości zbiorów. Jeśli zasiejesz zbyt wcześnie, sadzonki będą już gotowe do sadzenia w ziemi, a gleba nie jest jeszcze przygotowana do wzrostu roślin, ponieważ ziemia nie jest jeszcze rozgrzana, a wpływ księżyca jest bardzo silny.

Konieczne jest wysiewanie ogórków w dniu, który jest najlepszy zgodnie z kalendarzem tej akcji. Wtedy sadzonki wyrosną mocne, wysokie, a owoce będą smaczne i zdrowe. Będzie to liczba, kiedy nasiona zostały namoczone i posadzone w ziemi.

pęseta do nasion

Liczbę tę należy dokładnie obliczyć, w przeciwnym razie nie będzie można jej poprawić. Dobre miesiące dla ogórków, a raczej ich siew, to marzec i kwiecień. Są sadzone w domu w specjalnych pojemnikach. W marcu zgodnie z kalendarzem będą to dni wysiewu nasion ogórka od 19 do 24, a także 27 i 28. A w kwietniu można wysiewać od 5 do 9, a także od 20 do 24.

Zwróć szczególną uwagę na daty siewu nasion. Ponieważ od tego zależy jakość plonu.

człowiek w tej dziedzinie

Kiedy sadzić ogórki na otwartym terenie i szklarni

Dni sadzenia zależą również nie tylko od faz księżyca, ale także od warunków pogodowych regionu, a także od różnorodności nasion i ich właściwości. Jeśli ziemia jest słabo rozgrzana, w nocy nadal jest mroźno lub pada śnieg, możesz odłożyć sadzenie na bardziej sprzyjający czas. Ziemia powinna rozgrzać się do 13 stopni na głębokości 10 cm, a powietrze - do 16 stopni. W przeciwnym razie sadzonki zamarzną i umrą.

Ważne jest również uwzględnienie czasu sadzenia, czyli dni, w których najlepiej jest sadzić wieczorem, i odwrotnie, w niektóre dni sprzyjają sadzeniu tylko poranki. Dlatego data 05.2020 musi być wybrana dokładnie i uwzględniać porę dnia. Sadzenie ogórków na otwartym terenie powinno odbywać się nieco później niż sadzenie w szklarniach. Należy poczekać, aż ziemia ogrzeje się do żądanej temperatury.

zadbany ogród

Najbardziej udane liczby sadzenia ogórków według danych badanych w maju 2020 to 18, 24-28. A w czerwcu - od 14 do 15 i od 21 do 22. Obecnie sadzonki można sadzić w szklarniach lub na otwartym terenie z nasionami. Wcześnie dojrzewające odmiany, które kochają ciepło, można sadzić w czerwcu. Wtedy doskonale się zakorzenią i dadzą obfite plony pod koniec lata.

Podlewanie i karmienie zaleca się po raz pierwszy przed sadzeniem i około 10 dni później.

Aby poprawić jakość zbiorów, bardzo ważne jest, aby sadzić tylko na żyznej, wcześniej przygotowanej glebie, dobrze ją podlać, poluzować i spryskać przed szkodliwymi owadami. Pielęgnacja wpływa również na sadzonki.

sadzona w szklarni

Niekorzystne dni do sadzenia i opuszczania

Uprawiając ogórki warto też pamiętać o niekorzystnych dniach księżycowych, czyli o tych, w których nie powinno się siać i sadzić roślin. W przeciwnym razie nie dadzą zdrowych owoców, zachorują i umrą. Jeśli nie możesz sadzić ogórków we właściwym terminie, powinieneś sadzić je w innym, po prostu unikaj dat, które negatywnie wpłyną na plon.

niekorzystne dni

Niekorzystne dni:

Marzec - od 8 do 13, od 14 do 17.

Kwiecień - od 4 do 6, od 14 do 16.

Maj - 2-3, 7-8, 15.

Tych dni należy się bezwzględnie obawiać, ponieważ księżyc silnie wpływa na wzrost i rozwój kultur.

łopata i widły

Po przeanalizowaniu sprzyjających dni w maju 2020 r. Do sadzenia ogórków można utworzyć kalendarz siewu. Jeśli zastosujesz się do tej techniki, możesz uzyskać obfite zbiory. Używanie kalendarza księżycowego do pielęgnacji upraw jest bardzo wygodne. To dobra okazja, aby zwiększyć plony na stronie.

Opinie
  1. Inna
    5.05.2018 06:50

    Sadząc rośliny trzymam się kalendarza księżycowego, ale dodatkowo karmię je bez wątpienia bioaktywatorem BioGrow, zauważył, że stają się wtedy znacznie silniejsze i trwalsze.

    Odpowiedzieć
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia