Kalendarz księżycowy na luty 2020 r. Dla ogrodnika, sprzyjające dni do sadzenia

Kalendarz księżycowy dla ogrodnika na luty 2020 roku umożliwi wybór odpowiedniego czasu na sadzenie określonej uprawy. W końcu wskazane jest, aby wysiać nasiona roślin, aby uzyskać sadzonki, odnosząc się do położenia księżyca. Niewłaściwy dzień zmniejszy plony i doprowadzi do tego, że plony staną się nieopłacalne.

Fazy ​​księżyca w lutym 2020 r

Planując działalność rolniczą, warto wziąć pod uwagę lokalizację miesiąca, ponieważ rozwój absolutnie wszystkich roślin zależy od tej planety. Dla każdego okresu istnieje lista dozwolonych i zabronionych wydarzeń.

Istnieją 4 fazy księżycowe (dla dni lutowych):

 1. Ubywający Księżyc (1 do 3, 20 do 28).
 2. Księżyc w nowiu (5).
 3. Przybywający księżyc (od 7 do 17).
 4. Pełnia księżyca (19).

Jakie prace w ogrodzie możesz wykonać

Podczas pracy w ogrodzie lub w ogrodzie wskazane jest zapoznanie się z kalendarzem księżycowym. Niektóre kategorie prac rolniczych wykonywanych w czasie nowiu lub pełni księżyca nie przyniosą później oczekiwanych rezultatów.

dużo warzyw

W nowiu

Jeden dzień przypada na księżyc w nowiu (piąty dzień). Warto jednak zarezerwować na ten okres 3 dni. Dzień wcześniej, księżyc w nowiu i pojutrze. W tym okresie niepożądane jest wysiewanie nasion roślin. Ale możesz rzadziej tworzyć sadzonki, które urosły zbyt grubo lub usuwać chwasty. Uprawy można leczyć pod kątem chorób i owadów. Gleba, w której rosną sadzonki, może poluzować się i wylać na nowiu.

W tym dniu niepożądane jest sadzenie lub sadzenie roślin. Ale możesz wyodrębnić chwasty lub gęsto rosnące sadzonki z ziemi.

W pełni księżyca

Pełnia księżyca w lutym przypada na 19. Jednak okres ten trwa dłużej: całe trzy dni. Pełnia księżyca przypada na dzień przed 19 i kończy się dopiero 21 lutego. W tym okresie możesz rzadziej odchwaszczać łóżka, usuwać chwasty lub rzadziej robić zbyt gęste sadzonki. Rośliny można leczyć pod kątem chorób lub szkodników. W okresie pełni księżyca rośliny można wydobywać z ziemi, ale nic nie można sadzić. Zabrania się zrywania i szczypania korzeni.

dużo warzyw

Najkorzystniejsze pozycje księżyca w znakach zodiaku do sadzenia roślin

Podczas siewu należy wziąć pod uwagę, w jakich konkretnych znakach znajduje się planeta.Jego lokalizacja wpływa na późniejszy rozwój kultur.

Stanowisko odnośnie znaków i wpływu na rośliny:

 1. Na korzeniach - w Pannie, Byku, Koziorożcu.
 2. Na liściach - w Skorpionie, Raku, Rybie.
 3. Na kwiatach - w Wodniku, Wadze, Bliźniętach.
 4. Na owoce - w Lwie, Baranie, Strzelcu.

Nasiona wysiewa się tylko w te dni, w których planeta znajduje się w następujących znakach zodiaku: Skorpion, Rak, Ryby, Panna, Byk, Koziorożec. W lutym najbardziej udane daty sadzenia roślin to 7, 8, 11, 12, 16, 17.

różne warzywa

Kalendarz lądowania na Księżycu

Każda uprawa ma swoje odpowiednie dni sadzenia. W końcu są rośliny, które owocują wyłącznie nad ziemią (pomidory, papryka). Wiele roślin uprawnych rośnie i dojrzewa tylko w glebie. Dla ogrodnika ważne jest, w którym dniu odbywa się siew: w fazie wzrostu lub spadku.

Pomyślne dni

Okres odpowiadający fazie wzrostu jest zalecany do wysiewu roślin, które rozwiną się i zaowocują ponad ziemią. W lutym takie dni przypadają z 7 (6) na 17 (18). W ciągu zaledwie 10 dni musisz mieć czas, aby zasiać pomidory lub bakłażany na sadzonki. W tym okresie soki przemieszczają się od dołu do góry, zapewniając maksymalny plon upraw nadziemnych.

prace w ogrodzie

Niekorzystne dni

Niepożądane jest sadzenie roślin, które w fazie schyłkowej przyniosą owoce nad powierzchnią ziemi. W lutym takie dni przypadają od 1 do 3, z 20 do 28. W tym okresie tylko sadzone rośliny okopowe będą dobrze owocować. Na przykład cebula, ziemniaki, rzodkiewka. W takie dni energia jest maksymalnie skoncentrowana u korzeni roślin. Pomidory lub papryka sadzone w fazie schyłkowej będą kruche i skarłowaciałe.

Stół do sadzenia według kalendarza księżycowego na luty 2020 r

Przed siewem porównaj dni, w których zabiegi siewu są dozwolone lub niezalecane. W lutym z reguły przygotowywane są sadzonki upraw, które przyniosą owoce dopiero po 100 dniach. Niepożądane jest sianie ogórków i determinujących pomidorów w ostatnim miesiącu zimy. Sadzonki będą silnie rozciągać się do maja i trudno będzie je posadzić w nowym miejscu.

warzywa w koszu

Tabela zalecanych lutowych dni do sadzenia:

kultura \ dni13781112161725
pomidor++++++
pieprz++++++
bakłażan++++++
truskawka++++++
nasiona kwiatów++++++
rzodkiewka+++
zielone cebule+++

Wysiew nasion pomidora

Pomidory nieokreślone i późno dojrzewające należy wysiewać w lutym. Odpowiednie numery: 8, 11, 12, 16, 17 lutego. Nasiona wstępne do dezynfekcji moczy się w słabym roztworze nadmanganianu potasu (20 minut). Niektóre nasiona hybrydowe są sprzedawane bezpośrednio przetworzone z promotorami wzrostu. Nie trzeba ich dezynfekować.

kalendarz księżycowy na luty 2019 ogrodnik

Sadzenie papryki do sadzonek

Jeśli mieszkańcy lata chcą zebrać paprykę w czerwcu, muszą wysiać nasiona na sadzonki w lutym w następujących terminach: 8, 11, 12, 16, 17 lat. Są to najbardziej udane dni ostatniego miesiąca zimy. Nie mając czasu na wysiew nasion w te dni, warto odłożyć prace siewne i poczekać do marca.

Wysiew nasion bakłażana

Uprawy te charakteryzują się późnym owocowaniem. Wskazane jest, aby wysiewać nasiona do sadzonek 8, 11, 12, 16, 17 lutego. Te dni odpowiadają przybywającemu księżycowi. Wysiewane w tym okresie bakłażany dadzą doskonałe zbiory.

kalendarz księżycowy na luty 2019 ogrodnik

Sadzenie nasion powtarzających się truskawek

Jeśli hodujesz truskawki nie z wąsami, ale z nasionami, to prace siewne należy przeprowadzić w następujących terminach w lutym: 8, 11, 12, 16, 17. Sadzona w tych dniach kultura dobrze się zakorzeni i da obfite zbiory już 100 dni po siewie.

Jakie kwiaty sadzić na sadzonki w lutym?

Pod koniec zimy czas zacząć przygotowywać sadzonki do takich jednorocznych roślin kwitnących: petunii, lobeli, begonii, werbeny, cynerarii. W lutym wysiewane są nasiona kwiatów dwuletnich i wieloletnich: altówka, łubin, stokrotki, bratki, chryzantema, pierwiosnek. W miesiącu ubywania sadzi się rośliny rozmnażające się przez cebulki i bulwy (od 1 do 3, od 20 do 28).Podczas wzrostu - sadzi się kwiaty, które rozmnaża się przez nasiona (od 7 do 17).

kalendarz księżycowy na luty 2019 ogrodnik

Informacje o terminach siewu poszczególnych upraw

Co zasiać w lutym:

 • 7 - można namoczyć nasiona pomidorów, papryki, bakłażanów, kwiatów;
 • 8, 11, 12 - siej nasiona w ziemi na sadzonki;
 • 16 - możesz przygotować nasiona warzyw do siewu na sadzonki;
 • 17 - siej pomidory, paprykę, bakłażany, truskawki, kwiaty do gleby;
 • 24, 25 - cebulę, rzodkiewkę, zieleninę wysiewa się w ogrzewanej szklarni.

Znaki ogrodnika na luty

W ostatnim miesiącu zimy wskazane jest monitorowanie pogody. Na przykład, jeśli 10 lutego na dworze będzie silny wiatr, lato będzie deszczowe. Sucha pogoda w tym miesiącu zwykle zapowiada suche lato, deszczową pogodę - na letnie deszcze. Jeśli na początku lutego jest słonecznie, wiosna będzie wcześnie.

Nie ma recenzji, zostaw ją jako pierwszy
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia