Księżycowy kalendarz nasadzeń ogrodnika i ogrodnika na wrzesień 2020 r

Dla wielu koniec lata kojarzy się ze zbiorami. Wydaje się, że sezon letni dobiegł końca, a czas odpoczynku. Wrzesień to miesiąc, w którym wykonuje się zaplanowane przeszczepy lub nasadzenia przed zimą niektórych upraw. Aby wybrać odpowiednie daty do pracy, ogrodnicy i ogrody warzywne korzystają z kalendarza księżycowego na wrzesień 2020 r.

Fazy ​​Księżyca we wrześniu 2020 r

Ciało księżycowe co miesiąc wykonuje ustalony ruch. W tym czasie stan Księżyca stopniowo się zmienia. Składa się z 4 następujących po sobie faz:

 1. Księżyc w nowiu, który przypada 28 września. Jest to stan charakteryzujący się obecnością gwiazdy na linii prostej między Słońcem a Ziemią. Podczas nowiu gwiazda nie jest widoczna na niebie.
 2. Pełnia księżyca przypadająca na 14 września. Oprawa na początku pełni księżyca zostaje w pełni oświetlona.
 3. Rozwój gwiazdy trwa od 1 do 13 września. Okres ten podzielony jest na 2 kwartały. W pierwszej ćwiartce pojawia się wąski pasek nowej gwiazdy, w drugiej ćwierć nabiera pełnego kształtu.
 4. Rozpad gwiazdy trwa od 15 do 27 lat. W tym czasie dysk zmienia się z pełnego w wąski pasek.

Wpływ fazy księżyca na sadzenie

Według zebranych danych badawczych cykliczność Księżyca jest ściśle związana z rozwojem roślin. Fazy ​​odpowiadają pewnym okresom:

 • intensywny wzrost, a także rozwój części nadziemnej roślin obserwuje się podczas Rosnącego Księżyca;
 • wzrost, dalszy aktywny rozwój bulw lub części korzeni zbiega się z zanikiem księżyca;
 • przy pełni lub nowiu obserwuje się spowolnienie wzrostu.

Przy wykonywaniu zaplanowanych prac brana jest pod uwagę cykliczność. Dni, w których pojawia się księżyc w nowiu lub pełni, są wykorzystywane do odpoczynku roślin, okresy te nazywane są okresami odpoczynku.

Znaki zodiaku we wrześniu

We wrześniu nów przypada na okres dominacji znaku Panny. Pełnia księżyca przypada w okresie prymatu znaku Ryb. Okresy wzrostu i upadku przypadają na pozostałe znaki zodiaku.

kalendarz ogrodnika

Księżycowy kalendarz wysiewu i lądowania według dni na wrzesień 2020 r

Ogrodnicy i ogrodnicy kierują się informacjami usystematyzowanymi w księżycowym kalendarzu sadzenia i siewu. Dzięki niemu możesz określić najbardziej odpowiednie daty sadzenia, a także dni, w których nie zaleca się ponownego sadzenia dorosłych roślin lub siewu nasion.

Korzystny

Odpowiednie liczby przy siewie szklarni z nasionami rzodkiewki, kapusty pekińskiej, siewu sałaty różnią się od terminów, które są przeznaczone do sadzenia kwiatów lub krzewów wieloletnich.

Rodzaj kulturyDaktyle
Uprawy warzyw3, 4, 11, 13, 23, 22
Kwiaty i rośliny ozdobne1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 30
Krzewy jagodowe1, 2, 3, 4, 8, 9, 13, 22, 23, 24, 30

Niekorzystne okresy

Okresy odpoczynku lub odpoczynku to liczby, na które przypada Księżyc w nowiu i pełni, a także kilka dni po nich: 14,27,28,29.

daty wyładunku

Kiedy przesadzać rośliny we wrześniu

Do przesadzania krzewów, roślin wieloletnich stosuje się okresy, w których ciało księżycowe wchodzi w fazę aktywnego wzrostu. Okres ten przypada na pierwszą połowę września. Gleba pozostaje ciepła i podatna na uprawę, przed wystąpieniem przymrozków rośliny mają czas na pełną adaptację i zapuszczenie nowych korzeni.

Informacja! W pierwszym tygodniu września zwyczajowo dzieli się i przeszczepia byliny w nowe miejsce.

wskazówka dla ogrodnika

Jaką pracę wykonać w tym miesiącu

Wrzesień nadaje się do określonego rodzaju pracy. Powietrze pozostaje ciepłe, ziemię można swobodnie kopać w ciągu dnia, ale w nocy zaczyna pojawiać się mały szron, rano pada rosa.

Suche, przejrzyste dni są odpowiednie do dezynfekcji pomieszczeń magazynowych dla upraw i preparatów warzywnych. Piwnice lub piwnice są wentylowane, traktowane specjalnymi środkami. Zebrane rośliny lecznicze suszy się pod szopami, a warzywa przygotowuje do dalszego przechowywania.

Szczególną uwagę zwraca się na przygotowanie kompostu, który pozostawia się w dołach do dalszego dojrzewania. Aby to zrobić, skoszoną trawę układa się na przygotowanej warstwie. Na początku mrozu kompot przykrywa się folią i deskami.

kapać ziemia

Początek miesiąca jest odpowiedni na pierwszy etap jesiennego nawożenia. Wprowadzane są kompozycje mineralne o wysokiej zawartości fosforu i potasu, które nasycą glebę i uczynią ją bardziej żyzną do sadzenia wiosennego.

W ogrodzie

W ogrodach prowadzone są prace przygotowawcze, a także przeszczepy:

 • przygotowanie dołów do przesadzania;
 • przycinanie suchych gałęzi;
 • usuń odrastające wąsy truskawek lub powtarzających się truskawek;
 • przesadzanie krzewów jagodowych;
 • nawożenie krzewów jagodowych nawozami mineralnymi;
 • leczyć krzewy przed szkodnikami lub chorobami.

Informacja! Prace ogrodnicze nad przeszczepami, które towarzyszą rozmnażaniu wieloletnich drzew iglastych, trwają w drugiej połowie września.

przygotowywanie dołów

W ogrodzie

Prace ogrodnicze obejmują zbiory. Dotyczy to późnych odmian upraw, które posadzono w drugiej połowie lata. W celu dalszego zbioru zbiera się marchew, buraki, cebulę, pomidory. We wrześniu tradycyjnie planują zbiórkę i sortowanie sadzeniaków do sadzenia wiosennego. Cebulę wykopuje się przed deszczem, aby wysuszyć cebulki przy suchej, dobrej pogodzie.

Po zbiorach na miejscu prowadzone są prace:

 • uprawa gruntowa z uwzględnieniem upraw przed zimą;
 • siew zielonego nawozu;
 • orka;
 • kopanie ziemi;
 • nawożenie działki kompostem do dojrzewania wiosennego;
 • prowadzenie działań związanych z uprawą ziemi w celu zniszczenia szkodników, które wnikają w głąb gleby w celu zimowania.

oranie ziemi

W szklarni

Sadzenie w szklarni pozwoli ci zebrać niewielki plon po nadejściu jesiennych przymrozków. Pod folią sadzi się zielenie, kapustę, niektóre rodzaje warzyw.

Warunki szklarniowe są odpowiednie do sadzenia selera, sałaty, pietruszki, bazylii. Wybierają odmiany wcześnie dojrzewające, które mogą rosnąć do drugiej połowy października.

Odniesienie! Do końca września planują przeszczepić boćwinę, pieprz i natkę pietruszki do uprawy na parapecie.

Po zebraniu plonów szklarnie są traktowane przygotowanymi związkami w celu ochrony przed rozmnażaniem się szkodników i pojawieniem się pleśni.Pod koniec miesiąca szklarnie rozgrzewają się, a znalezione pęknięcia są zamknięte.

uprawiać ziemię

Cechy pracy rolniczej na różnych obszarach

Wykonane prace zależą nie tylko od okresów wskazanych w kalendarzu księżycowym, ale także od charakterystyki strefy klimatycznej:

 1. W regionach północnych zbiory planowane są na pierwszy tydzień września. Przygotowanie stanowiska odbywa się w pierwszej połowie miesiąca, aby wykluczyć wpływ niskich temperatur na uprawy.
 2. Terytorium Krasnodaru i sąsiadujące z nim południowe terytoria charakteryzują się wysokimi temperaturami powietrza w ciągu dnia, które utrzymują się przez cały wrzesień, dlatego prace nad zbiorami i przygotowaniem stanowiska odłożone są na drugą połowę miesiąca.

Jesienią zwykle nawadnia się przed zimą. To ostatnie zdarzenie zwilżania ziemi. Dopływająca wilgoć będzie jedynym źródłem roślin uprawianych na zimę. Ta procedura jest planowana w zależności od wskaźników temperatury regionu. Jeśli terytorium charakteryzuje się niższymi temperaturami w drugiej połowie miesiąca, wcześniej planowane jest podlewanie przed zimą.

pracować jesienią

Informacja! W przypadku Terytorium Krasnodarskiego i przyległych terytoriów południowych podlewanie przed zimą jest odkładane na październik, ponieważ temperatura powietrza pozostaje wysoka do końca miesiąca.

Wskazówki dla ogrodników

Przeszczepy i środki do przetwarzania miejsca są wykonywane zgodnie z wpływami cykli księżyca. Sprzyja to intensywnemu wzrostowi sadzonych roślin, a także gwarantuje szybką adaptację do przesadzanych krzewów lub wieloletnich upraw kwiatowych.

Nie ma recenzji, zostaw ją jako pierwszy
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia