Oprócz tego, co można, a czego nie można zasadzić gorzką papryką, jak wybrać okolicę w ogrodzie

Nie każdy ogrodnik wie, które rośliny warzywne mają korzystny wpływ na wzrost i smak pieprzu, czy można w pobliżu posadzić słodką i gorzką paprykę, której w ogóle nie toleruje i dlaczego słabo rośnie. Trzeba to wiedzieć, ponieważ czasami to właśnie te rośliny, które są w pobliżu, wpływają na plon. Niektóre pomagają we wzroście i rozwoju, inne niszczą, przenoszą szkodniki i wybierają witaminy. Czasami trzeba sadzić od siebie kilka roślin z bardzo dużej odległości.

Marzą o uprawie gorzkiej papryki wielu ogrodników, ale wątpią w właściwy wybór miejsca dla niego. Istnieje kilka niuansów, które pomagają dokładnie określić, obok jakiej ostrej papryki można sadzić, aby nie zaszkodzić innym uprawom. Wszystko, co sadzimy i uprawiamy w letnich domkach, powinno przynosić dobre plony.

Uprawa ostrej papryki

W regionach północnych paprykę zwykle uprawia się z nasion, a następnie sadzonki sadzi się na rozluźnionej glebie. Są sadzone w otwartym terenie głównie tylko w ciepłych regionach. Papryka bardzo lubi dobrze wykopaną glebę, nawozy i wysokiej jakości podlewanie. Aby dobrze rosła i szybko owocowała, jest pobierana przez pasierbów, szczyty są odcinane i karmione organicznymi minerałami. Na otwartym polu dojrzewanie przebiega wolniej, a konserwacja jest dokładniejsza. Chile woli ciepło.

Podstawowa pielęgnacja jest taka sama jak dla wszystkich roślin ciepłolubnych. Konieczne jest odchwaszczanie, opryskiwanie, dobre podlewanie dwa razy w tygodniu, a także karmienie niezbędnymi nawozami.

Ostra papryka może być rozmnażana przez nasiona i pędy. Małe pędy są odcinane, umieszczane w wodzie, a po chwili zapuszczają korzenie. Wiele osób uprawia tę kulturę w domu na parapecie. Nasiona można suszyć i kiełkować przez następny rok.

Gorzką paprykę zbiera się w połowie lata lub jesienią. Nie trzeba czekać, aż będzie przejrzała, tylko zrywać więcej zielonych owoców. Doskonale się przechowuje zimą, służy do przypraw, dodawanych do przekąsek i marynat. Jego zalety polegają na wzmocnieniu odporności i poprawie metabolizmu. Zawiera dużo witaminy C, A, B, żelaza. Mówią o nim, że zawiera hormony radości.

gorzka papryka w ogrodzie

Korzystni sąsiedzi dla tej odmiany

Dla miłośników pieprzu bardzo ważne jest ostrzejsze wiedzieć, które rośliny mają korzystny wpływ na jego rozwój, które sąsiedztwo poprawi wzrost i odżywienie owoców, a nie zabierze wszystkich soków. Niewielu ma szczegółowe informacje na temat tego, obok czego sadzić to gorące warzywo.

Najlepiej sadzić ostrą paprykę z tymi sadzonkami, które mają na nią korzystny wpływ. Pieprz zasadzony z wrogami jest chory, nie wydaje owoców, pokrywa się szkodnikami, więdnie.

Dobrzy sąsiedzi obok ostrej papryki to różne zioła.Nie powinno być go za dużo, zarośla traw mogą wyciągać składniki odżywcze z systemu korzeniowego psiankowatych. A chwasty są szkodliwe, ponieważ przenoszą choroby i złe owady. Można sadzić trochę na krawędzi lub pośrodku między krzakami. Może to być rumianek, mięta, podbiał, pokrzywa, szpinak, sałata. Silnie wpływają na wczesne pojawienie się owoców.

W pobliżu rosną również zioła, takie jak bazylia, koper, tymianek, kolendra. Wpływają na dodatkowy smak ostrej papryki. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że nie ma dużo cienia, ponieważ warzywo tego nie lubi. Powinno być wielokrotnie więcej gorących warzyw niż reszty zielonych.

Bardzo przydatne jest sadzenie pomidorów w pobliżu. Wydaje się, że pomagają sobie nawzajem szybciej rosnąć. A jeśli posadzisz między nimi odrobinę czosnku, wypędzi wszystkie szkodliwe owady.

W jednej szklarni możesz sadzić paprykę obok bakłażanów. Są podobne pod względem dojrzewania, sadzenia i pielęgnacji. I nie przeszkadzajcie sobie nawzajem w rozwoju.

Dobre sąsiedztwo będzie z marchewką, cebulą, kapustą. Można je sadzić w najbliższych łóżkach. Wtedy będziesz mógł wyhodować smaczne i zdrowe warzywa.

Co jest zabronione do sadzenia

Istnieje kilka roślin, które są całkowicie niezgodne z czerwoną papryką. Negatywny wpływ jest odczuwalny nawet wtedy, gdy sąsiad jest w pobliskim ogrodzie. Czasami pieprz szkodzi również smakowi innych warzyw, które są z nią sadzone.

gorzka papryka w otwartym polu

Nie sadzić kopru w tej przyprawie. Spowoduje to choroby pierwszego, liście uschną, a owoce nie będą w stanie normalnie się rozwijać, ponieważ koper wybiera wszystko do swojego rozwoju.

Buraki też nie są zbyt dobrym przyjacielem. Rośnie bardzo szybko, sięga do słońca, swoją siłą tłumi większość korzeni. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, z jakiej odległości lepiej je posadzić.

Papryka nie jest przyjazna ziemniakom. W przypadku bulw lepiej jest znaleźć miejsce z dala od wszystkich w kraju. Wszystkie minerały i witaminy pobiera z innych upraw, ponieważ zawsze potrzebuje ich dużo do rozwoju i wzrostu.

Gorzka i słodka papryka nie powinna rosnąć na tym samym łóżku. Jeśli są w pobliżu, zaczną się nawzajem zapylać, a następnie w papryce będzie dużo goryczy, a ze słodyczy zostanie przekazany zupełnie inny smak. Ich kwiaty przenoszą zapylanie między sobą, tworząc nowe gatunki. Oznacza to, że niezbędna przyprawa nie będzie już pochodzić z pieprzu.

Obok słodkiej, pikantnej papryki straci wszystkie swoje użyteczne właściwości, stanie się zupełnie inną odmianą, nie tą, którą był wcześniej. Dlatego lepiej posadzić słodkie warzywo w innej szklarni wraz z ogórkami i pomidorami. Oddzielając ostrą i bułgarską paprykę, plon i smak będą lepsze.

Po czym sadzi się rośliny

Istnieje ważna zasada: musisz upewnić się, że nie sadzisz tych samych odmian z roku na rok, a także monitorować, po których roślinach możesz zasiać tę odmianę. Rzeczywiście, często przyczyną niskiego plonu jest to, że wcześniej jego wróg był sadzony w miejscu pieprzu.

Bardzo ważne jest sadzenie sadzonek na gruncie spoczynkowym, co oznacza, że ​​wcześniej rosły dokładnie te odmiany, które nie zaszkodziłyby warzywowi. Rośliny należy zamienić. Na przykład melony i tykwy. Melony, arbuzy, cukinia, bakłażany, dynie to rośliny, po których chili da równe, smaczne owoce.

Ten sam motyw z ogórkami. Po nich ziemia jest najbardziej sprzyjająca rozwojowi. Jeśli w kraju jest kilka szklarni, warto z roku na rok zmieniać w nich sadzenie.

w ogrodzie rośnie gorzka papryka

A ziemia po fasoli, grochu i fasoli jest nasycona minerałami potasu i fosforu, co jest bardzo przydatne w przypadku pikantnej papryki. Najlepiej rośnie z kompostu, próchnicy, potasu, fosforu i magnezu. Powinieneś wiedzieć, po jakich roślinach uzyskuje się witaminizowaną glebę.

Jeśli w zeszłym roku na grzbiecie wyrosły trawy, ziemia będzie wypoczęta, owoce - o jasnych właściwościach smakowych.Zioła dostarczają glebie niezbędnych minerałów i próchnicy, co jest bardzo ważne dla psiankowatych.

Nie sadzić papryki po pomidorach, bakłażanach, burakach, ziemniakach, papryce. Rośliny te należą do tej samej rodziny psiankowatych, ten sam gatunek ma szkodliwy wpływ na sadzonki. Cierpią na te same choroby, mają te same owady, przejmują od siebie przydatne substancje.

Należy pamiętać, które rośliny można sadzić obok ostrej papryki, a które nie. Zgodność upraw warzyw w dużym stopniu wpływa na ich wzrost. Czasami zdarza się, że on sam zapobiega prawidłowemu rozwojowi innych odmian. Jeśli poprawnie sporządzisz plan sadzenia w ogrodzie, zapewnij korzystne sąsiedztwo warzyw, wtedy nigdy nie będzie błędów, w rezultacie uzyskasz doskonałe zbiory.

Opinie
  1. Julia
    7.07.2018 09:40

    Ja też korzystam z tych wskazówek, bo jak posadziłem obok niej paprykę słodką i gorzką, w końcu zostałem bez słodyczy) A dla lepszego wzrostu zawsze stosuję BioGrowplony są wyższe, a rośliny nie chorują.

    Odpowiedzieć
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia