Super środek do nadtlenku wodoru sadzonek pomidorów

Czego ogrodnicy i ogrodnicy nie robią, aby zwiększyć plony lub pozbyć się owadów w łóżkach. Nadtlenek wodoru to super pokarm dla pomidorów. W przeciwieństwie do drogich leków, które czasami są całkowicie nieskuteczne, środek ten można kupić za grosz w dowolnej aptece.

Nadtlenek wodoru do dezynfekcji

Wiele osób wie, że materiał do sadzenia należy zdezynfekować przed sadzeniem. Najczęściej do tego celu stosuje się nadmanganian jodu lub potasu. Ale możesz przetwarzać nasiona pomidorów i nadtlenek wodoru.

Zdaniem naukowców nasiona roślin uprawnych zawierają inhibitory. Zakłócają kiełkowanie materiału nasadzeniowego. W środowisku naturalnym ulegają zniszczeniu podczas procesu utleniania. Ale w rolnictwie do tego celu stosuje się nadtlenek. Nasiona pomidorów spryskuje się butelką z rozpylaczem zawierającą 1% rastrowego nadtlenku wodoru. Musisz spryskać nasiona już zasiane w glebie. W ten sposób niszczone są nie tylko inhibitory zawarte w nasionach, ale także dezynfekowana jest cała gleba.

nadtlenek wodoru

Kolejny sposób na dezynfekcję przyszłych sadzonek. W 10% roztworze nadtlenku należy namoczyć nasiona przez 25 minut, następnie wypłukać pod bieżącą wodą i wysuszyć na baterii do stanu luźnego.

To narzędzie jest również używane jako stymulator wzrostu roślin warzywnych. Materiał do sadzenia pomidorów należy namoczyć przez 12 godzin w 0,5% roztworze nadtlenku. Po tym czasie nasiona są również myte w czystej wodzie i suszone. Ta metoda zaprawiania nasion gwarantuje 100% kiełkowania.

Nadtlenek wodoru do sadzonek pomidorów jest również stosowany w leczeniu systemu korzeniowego pomidorów. Ale w tym przypadku wszystkie cienkie korzenie umrą, ale na samym kłączu nie pozostaną żadne bakterie ani grzyby.

przetwarzanie sadzonek

Uprawa gleby przed sadzeniem sadzonek

Narzędzie znalazło zastosowanie w uprawie gruntów w domkach letniskowych. Najbardziej szkodliwe owady wolą zimować w glebie. Dlatego przed sadzeniem sadzonek w otwartym terenie zaleca się dezynfekcję gleby. Podlewanie podłoża roztworem nadtlenku nie tylko przed sadzeniem sadzonek, ale także po zbiorach.

Na 4 litry wody potrzebna jest tylko jedna butelka produktu. Roztwór dokładnie wymieszać drewnianym patyczkiem, przelać do konewki i zalać wykopaną ziemią. Podlewanie roztworem wodnym przeprowadza się jesienią i wiosną, kilka dni przed sadzeniem młodych sadzonek w łóżkach.

karmić ziemię

Przetwarzanie sadzonek i dorosłych roślin

Podczas uprawy pomidorów należy zwrócić szczególną uwagę na przetwarzanie krzewów.Sadzonki pomidorów są bardzo słabe, dlatego wymagają dodatkowej stymulacji wzrostu. Środki chemiczne mogą być używane jako środek pobudzający, ale można się bez nich obejść i spróbować traktować sadzonki roztworem nadtlenku.

Aby spryskać krzaki, musisz wziąć 1 litr ciepłej przefiltrowanej wody i rozcieńczyć w niej 1 łyżkę. l. nadtlenek. Dokładnie wymieszaj i wlej do butelki z rozpylaczem, opryskiwanie odbywa się stale, aż sadzonki zostaną przeszczepione do ziemi. Zaleca się spryskiwać raz w tygodniu. Przy takim karmieniu sadzonki zaczynają aktywnie rosnąć w ciągu kilku dni po rozpoczęciu zabiegu.

sadzonki w kraju

Ale nie tylko młode sadzonki potrzebują stymulatora wzrostu. Pod pewnymi czynnikami dorosłe krzewy również mogą słabo rosnąć, mieć niezdrowy wygląd i wysychać. Aby rozwiązać ten problem, możesz użyć nadtlenku wodoru. Możesz zdezynfekować rany i złamania na łodygach. Miejsce pęknięcia nasmarowane jest nadtlenkiem i uszczelnione lateksem.

Ten środek dobrze radzi sobie również z chorobami grzybiczymi. Rozcieńczyć 25 ml nadtlenku w 1 litrze wody o temperaturze pokojowej i spryskać otrzymanym płynem gałęzie i liście pomidorów.

Nadtlenek radzi sobie również z tak powszechną chorobą upraw psiankowatych, jak zaraza późna. W 1 litrze wody rozcieńczyć kilka kropli jodu (można się bez niego obejść) i 35 ml nadtlenku. Spryskaj rośliny, aż znikną wszystkie oznaki zarazy.

domy w oknie

Stosować jako nawóz do pomidorów

Z pomocą nadtlenku wodoru możesz nawozić pomidory... Nadtlenek rozcieńczyć wodą (3 litry na 50 ml preparatu) i podlać krzewy pomidorów powstałym nawozem. Możesz nawozić zarówno młode sadzonki, jak i dorosłe krzewy.

Podlewanie sadzonek tym środkiem pomaga kłączom lepiej wchłaniać pierwiastki śladowe i makroskładniki odżywcze. Uwolniony tlen „zjada” małe korzenie, a także niszczy wszystkie chorobotwórcze bakterie i grzyby. Trzeba tylko pamiętać, że podlewanie liści roślin nie jest wskazane. Opatrunek górny wykonuje się nie częściej niż raz na 10 dni.

wylewa się nawóz

Podlewając w ten sposób sadzonki pomidorów, należy przestrzegać szeregu zaleceń:

  • Woda musi wniknąć w ziemię na głębokość większą niż 15 cm;
  • Konieczność używania tylko ciepłej wody (nie zimnej);
  • Podczas podlewania krzewów ciecz nie powinna spadać na wierzchołki i erodować ziemię wokół otworów;

lekarstwo na pomidory

Krzewy należy podlewać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, gdy słońce już zaszło (jeśli podlej pomidory kiedy świeci słońce, mogą się spalić i umrzeć).

Opinie
  1. Irina
    1.01.2018 21:08

    Metoda jest dobra, sam jej używałem wcześniej, dopóki nie odkryłem bioaktywatora do wzrostu roślin BioGrow... Obecnie nie znam nawet środka, który mógłby się z nim równać pod względem skuteczności.

    Odpowiedzieć
Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia