Ocena, opis i recenzje producenta agrofirm "Nickerson-Zwaan"

Oceny użytkowników
Dostępność i asortyment
1/5
Zgodność z różnorodnością
1/5
Kiełkowanie nasion
1/5
Zostaw opinię
Ostateczna ocena firmy:
1 1
Na podstawie 1 1 oceny gości

Holenderska firma Nickerson-Zwaan od wielu lat jest liderem na rynku sadzonek ze względu na jakość swoich produktów. Tysiące ogrodników i gospodarstw przekonało się o profesjonalizmie hodowców i jakości materiału sadzeniowego. Nasiona mają maksymalną zdolność kiełkowania, dają zdrowe rośliny, zbiory są niezmiennie przyjemne przy minimalnym wysiłku. Często pojawia się pytanie - na czym polega sekret sukcesu holenderskich hodowców?

Historia i tradycje firmy

Już za kilka lat Nickerson-Zwaan będzie obchodzić swoje stulecie, ponieważ powstał w 1925 roku. W tym czasie nastąpiły zmiany, ale popularność i reputacja pozostają niezmienione. Pomimo holenderskiego pochodzenia stacje badawcze znajdują się na wszystkich kontynentach, co pozwala określić, które odmiany rosną w trudnych warunkach, a które rośliny nadają się do ciepłego klimatu.

Agrofirm Nickerson-Zwaan

Początkowo firma była mała, zatrudniała pracowników hodowców uprawiających odmiany tylko dla gospodarstw holenderskich. Na wystawę rolniczą w Ameryce wybrano trzy tuziny próbek warzyw. Osiągnięcia pracowników Nickerson-Zwaan zostały docenione nagrodami, nasiona sprzedawali rolnicy z różnych krajów w niesamowitych ilościach.

Praca hodowców została szybko doceniona ze względu na cechy:

dzięki cechom

 • materiał siewny o doskonałej jakości;
 • podobieństwo do 100%;
 • odmiany warzyw o dobrym smaku i bez specjalnych wymagań;
 • wzrost i owocowanie roślin bez dodatkowych stymulantów i stosowania nawozów;
 • regularne pojawianie się nowych produktów o szczególnych właściwościach;
 • hodowla mieszańców różniących się wydajnością.

Z biegiem czasu firma zaczęła zwiększać kadrę, otwierać nowe stacje hodowlane. To dobra tradycja Nickerson-Zwaan - każda z odmian jest sprawdzana pod kątem jakości nie tylko na stacjach, ale także w ściśle współpracujących z firmą gospodarstwach. Dopiero po zatwierdzeniu wyklutej rośliny przez rolników materiał siewny trafia do sprzedaży.

specjalne wymagania

Praca hodowlana

Cechą pracy hodowlanej Nickersona Zwaana jest hodowla odmian mieszańcowych. Warzywa są mało wymagające dla warunków klimatycznych, potrafią rosnąć i owocować nawet na surowej Syberii, różnią się współczynnikiem przeżywalności. Zaleca się uprawę warzyw na wolnym powietrzu oraz w warunkach szklarniowych.

Praca hodowców łączy w sobie siłę funduszu genetycznego każdej rośliny, znajomość cech klimatycznych każdego regionu.Prywatni ogrodnicy i właściciele dużych gospodarstw specjalizujących się w uprawie warzyw od dawna są przekonani, że firma działa wyłącznie w ich interesie, dostarczając co roku nowe produkty różniące się plonem i smakiem.

odmiany mieszańcowe

Szeroka gama produktów

Wśród gamy produktów Nickersona Zwaana nawet kapryśny ogrodnik może znaleźć odpowiednią odmianę. Popularne są kultury z rodzin kapusty i dyni. Rolnicy, którzy uprawiają produkty na sprzedaż w szklarniach, często kupują materiał do sadzenia takich warzyw i zieleni:

 • cebula na piórku;
 • cebula wiosenna i zimowa;
 • rzodkiewka;
 • różne rodzaje sałatek.

Szeroki zakres

Bardzo popularne są również arbuzy - odmiany hybrydowe obficie owocują nawet w regionach o chłodnym klimacie, pierwsze pasiaste olbrzymy pojawiają się 3-4 miesiące po posadzeniu.

Różne odmiany marchwi, ogórków, pomidorów zyskały również zwolenników wśród ogrodników i rolników. Uprawy różnią się wielkością owoców, wszechstronnością (używane do konserwacji, świeże, przetwarzane).

wśród ogrodników

Kontrola jakości

Przed zaprezentowaniem wielbicielom nowych odmian hodowcy firmy przeprowadzają 3-5 etapów weryfikacji, co pozwala im nie mieć wątpliwości co do jakości materiału sadzeniowego. Pierwsze testy przeprowadzane są na stacjach, po których następuje badanie upraw warzyw w regionach, na polach należących do firmy.

Dopiero potem produkty stają się dostępne dla kupujących, każda nowa odmiana posiada certyfikat jakości.

Osobliwością materiału nasadzeniowego oferowanego przez Nickerson-Zwaan jest to, że oprócz asortymentu i potwierdzenia właściwości certyfikatami jakości, kiełkowanie nasion wynosi 100%. Przekonały się już o tym tysiące ogrodników - materiał siewny nie wymaga stymulantów i dodatkowego szkolenia. Uprawa sadzonek na parapetach lub w szklarniach, wysyłanie nasion na otwarty teren kończy się w ten sam sposób - potężne zdrowe krzewy, dające obfite owoce.

hodowcy firmowi

Nickerson Zwaan to firma, która została przetestowana przez producentów warzyw na całym świecie. Nawet w najodleglejszych zakątkach świata materiał siewny holenderskich hodowców jest szeroko stosowany do uprawy warzyw, zarówno na dużych polach, jak i na małych skrawkach ogrodu warzywnego.

inspekcja przez producentów warzyw

Opinie o agrofirmie
Głosowało ogółem osób 1 1
 • Administrator
  Dostępność i asortyment
  1/5
  Zgodność z różnorodnością
  1/5
  Kiełkowanie nasion
  1/5
  ntrcn
wymagany mówić głośno i oceniać

Teraz oglądanie


Ogórki

Pomidory

Dynia